CZUJEMY SPOŁECZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Głównym celem naszej fundacji jest pomoc istotom BEZBRONNYM.

Od wielu lat firma Matex Transport prowadziła własne akcje charytatywne mające na celu np. poprawienie warunków w krakowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt w okresie zimowym czy pomoc dzieciom chorym na nowotwory.

Własna Fundacja daje nam o wiele więcej możliwości jeżeli chodzi o  niesienie pomocy innym. Zaufanie tutaj jest fundamentem, dlatego każde nasze działania są starannie przemyślane, ponieważ mamy świadomość, że każda ingerencja ma ogromny wpływ na otoczenie. Liczymy na stałą współpracę z firmami oraz ludźmi, którzy czują taką samą potrzebę pomagania innym jak my, a nie wiedzą jakie kroki należy podjąć.

Nie mamy żadnych ograniczeń - niesiemy pomoc tam, gdzie widzimy niesprawiedliwość oraz krzywdę niewinnych.

MIKOŁAJ 2019 W DZIECIĘCYM SZPITALU ONKOLOGIZNYM

"Większość z nas mogłaby się nauczyć od tych Dzieciaków radości z życia i uciech z małych rzeczy. Nasze często "wielkie" problemy w porównaniu z ich to błahostka, a głośne narzekanie brzmi jak kiepski żart... "

to jedno z naszych przemyśleń zaraz po przekroczeniu progu Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie w dzień Świętego Mikołaja.
Gdybyście mogli tylko być tam z nami... zobaczylibyście coś, co jednocześnie chwyta mocno za serce, ale i budzi ogromną radość - uśmiech na twarzach Dzieci. To jest najpiękniejszy widok, najlepsza nagroda. Możliwość zorganizowania kolejnych już mikołajek daje nam ogromną siłę i utwierdza naszą wiarę w ludzi i dobro, którym potrafią się dzielić 💪💕
Ogromne podziękowania dla Amsterdam Standard - mimo naszej (dopiero!) półrocznej znajomości, wzięli udział już w kolejnej naszej akcji - i za to z całego serca gorąco dziękujemy ❤️ Warto mieć takich Przyjaciół ❤️

MIKOŁAJ W DZIECIĘCYM SZPITALU ONKOLOGICZNYM

Coroczna akcja Mikołajkowa w Dziecięcym Szpitalu Onkologicznym w Krakowie to nasza już wieloletnia tradycja. Jak co roku Mikołaj przemierzał korytarze

szpitala wraz z pomocnikami odwiedzając podopiecznych z prezentami powodując uśmiech na buziach dzieci.

FUNDACJA ANNY DYMNEJ

"MIMO WSZYSTKO"

W czerwcu tego roku mieliśmy ogromną przyjemność pomóc przy organizacji corocznego wielkiego wydarzenia organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". Festiwal "Zaczarowanej Piosenki", który jest organizowany każdego roku na krakowskim rynku był niesamowitym wydarzeniem - pełnym emocji, wzruszeń oraz jedności. Wielkie dobro oraz emocje jakie doświadczyliśmy uczestnicząc w tym wydarzeniu jest najlepszym przykładem tego, że warto walczyć o swoje marzenia mimo wielu problemów i kłód jakie życie rzuca nam pod nogi.

"PAKA DLA ZWIERZAKA"

- ZBIÓRKA DLA KRAKOWSKIEGO SCHRONISKA

Akcja "Paka dla Zwierzaka" miała miejsce w okresie letnim, gdzie krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt było przepełnione, ze względu na masowe oddawanie zwierzaków w okresie wyjazdowym.

Największą potrzebą była specjalistyczna karma dla psów i kotów, którą dzięki pomocy naszych Przyjaciół firmy Amsterdam Standard dostarczyliśmy dla schroniska.

IMG_20190805_125625.jpg

158kg SPECJALISTYCZNEJ KARMY OD PRACOWNIKA MATEX TRANSPORT

W naszej firmie pracują ludzie o wielkich sercach. Mogliśmy doświadczyć tego jakiś czas temu, kiedy pewnego dnia pracownik Matex Transport postanowił sfinansować zakup specjalistycznej karmy dla psów i kotów z Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z własnej premii. Udało się zakupić 158 kg karmy, która mogła uratować życie niejednemu zwierzakowi. Ten piękny gest upewnił nas w przekonaniu, że mimo powszechnej ludzkiej znieczulicy są wśród nas ludzie o wielkich sercach, dla których los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny.

BEZBRONNI.png

Fundacja Matex "Bezbronni"

ul. Jana Kilińskiego 2, 30-308 Kraków

NIP: 6762574139  | REGON:  384892216

© 2020 by Matex transport s.c.